Drętwienie kończyn przy tabletkach antykoncepcyjnych - niepokojący objaw?

Witam serdecznie, od około tygodnia zażywam pigułki antykoncepcyjne, wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Od kilku dni obserwuję u siebie drętwienie kończyn, głównie w nocy, ale w dzień wydają się one na to drętwienie bardziej podatne (kiedy trzymam nogę na nogę, drętwienie występuje szybciej niż kiedyś). Oprócz tego nie zauważyłam u siebie innych objawów ubocznych. Czy powinnam się niepokoić? (przebywam aktualnie za granicą i nie mogę odwiedzić mojego lekarza, więc tym bardziej się martwię) Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Drętwienie kończyn jest bardzo niepokojącym objawem podczas stosowania antykoncpecji hormonalnej, mogącym świadczyć o rozwoju zakrzpeicy żył głębokich. W sytuacji gdy nie może Pani odwiedzić lekarza, radziłabym natychmiast odstawić antykoncepcję hormonalną oraz udać się na wizytę do lekarza w najbliższym możliwym czasie. Powinien on skierować Panią na badanie krzepliwości krwi, które stwierdzi, czy jest Pani w grupie ryzyka rozwoju tej choroby, a co za tym idzie, czy może Pani korzystać z antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!