Dziwne plamienia - co oznaczają?

Witam, ostatnio mój okres trwał tak jakby jeden dzień, to znaczy pierwszy dzień okresu wyglądał normalnie tzn. bolało mnie podbrzusze i zaczęła lecieć krew, następnego dnia jednak zamiast normalnego krwawienia poleciało bardzo mało krwi... jeszcze mniej niż dnia pierwszego, a w następnych dniach krwi nie było już w ogóle.. niedawno zauważyłam lekko brązową ciecz tak jakby zabarwioną krwią od okresu (od okresu minęło 13 dni ) co to może być ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. Jeśli nei stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej to mogło też dojść do endogennego zawahania hormonalnego w Pani organizmie, którego skutkiem była skąpa miesiączka. Plamienie w środku cyklu mogło być związane z zachodzącą owulacją i mieć charakter plamienia owulacyjnego.

Taka jednorazowa zmiana charakteru menstruacji czy nawet całkowity jej brak nie powinien być jeszcze powodem do niepokoju, o ile nie towarzyszą jej dodatkowe, niepokojące objawy. Jeśli wykluczy Pani ciążę a taka sytuacja powtórzy się w kolejnych cyklach lub wystąpią nieregularności cyklu, może się Pani udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!