Gastropatia antralis w badaniu histopatologicznym

Witam, z badania histopatologicznego wyszło mi rozpoznanie: Gastropatia antralis. Lekarz przepisał 4 rodzaje tabletek do zażywania przez 10 dni. Chciałabym się dowiedzieć czym dokładnie jest owa gastropatia i czy kuracja lekami przez 10 dni spowoduje jej wyleczenie, czy potrzebne są dodatkowe działania? Dodam, że gastrolog zalecił tylko wizytę kontrolną z wynikami USG i moczu za rok. Oznacza to, że wyleczenie mojej dolegliwości obejmie tylko 10 - dniową kurację lekami, dobrze rozumiem?

Witam. Wynik badania histopatologicznego świadczy o stanie zapalnym błony śluzowej żołądka. Tego typu zapalenia powodowane są przez bakterię - H.pylori - lekarz zapewne zalecił 10-dniową kurację antybiotykową mającą na celu eliminację bakterii, co przyczyni się do wygojenia zmian zapalnych w żołądku. Aby nie doprowadzić do nawrotu zakażenia należy dbać o częste mycie rąk oraz nie dopuszczać do spożywania nie umytych warzyw i owoców.