Guz na wątrobie i nieoperacyjne sposoby zmniejszenia guza

Mam zdiagnozowanego guza na wątrobie (ogniskowy rozrost guzkowy (focal nodular hyperplasia - FNH) w formie gwiazdy, wielkość 7-8-9 cm.Badanie PET wykluczyło nowotwór złośliwy, ale marker CA19-9 wynosi 136,a CA125-78. Co to oznacza? Czy są jakieś nieoperacyjne sposoby zmniejszenia tego guza? Proszę o odpowiedź-Małgorzata

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie zmiany jest wyłącznie operacyjne. CA 19-9 i CA 125 są antygenami, których wzrost obserwuje się w chorobach zapalnych, chorobach dróg żółciowych i wątroby, chorobach nowotworowych, na podstawie podwyższonych wartości nie można jednak rozpoznać konkretnej choroby.