Guz w wyniku biopsji pęcherzyka żółciowego

Dzień dobry, dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi na moje pytania związane se stanem zdrowia.Teraz prosiłabym o pomoc w następującej sprawie.Jestem po biopsji pęcherzyka żółciowego.Stwierdzono guza 4x4 cm.Czekam na wynik biopsji. Czy w przypadku wyk rycia nowotworu niezłośliwego jedynym rozwiązaniem jest operacja czy istnieje jeszcze inne alternatywa. czy ból po biopsji 4 krotnej grubo igłowej utrzymywać się będzie długo.Czy istnieje zamiennik polski leku Hepa-Merz 3000, który mi wypisano?

Witam! Wykrycie tak dużej zmiany jest wskazaniem do usunięcia pęcherzyka żółciowego. Może być to jednak zabieg laparoskopowy, dużo mniej traumatyczny niż tradycyjna operacja z przecięciem powłok brzusznych. Trudno powiedzieć jak długo będzie utrzymywał sie ból po biopsji, jest to bowiem sprawa dość indywidualna. Jeśli chodzi zaś o zamiennik preparatu HepaMerz to niestety na rynku nie istnieje inny lek o podobnej skuteczności. Jego odpowiednikiem jest np. hepatil, zawiera on jednak substancję czynną w o wiele mniejszej dawce w związku z czym jego skuteczność jest ograniczona.