Ile czasu trzeba na uregulowanie się okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Przez około rok brałam tabletki antykoncepcyjne Y***. Przestałam je brać, gdy tylko skończył mi się blister. Podczas przerwy kochałam się ze swoim chłopakiem, a w ulotce było napisane, że podczas przerwy jestem też choroniona. Czy jestem również chroniona, gdy dalej nie wzięłam następnego opakowania? I kiedy teraz mogę dostać następny okres? Czy wyreguluje mi się on od razu czy możliwe, że nie będę go mieć przez jakiś czas?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosując tabletki antykoncepcyjne ochrona w czasie przerwy jest pełna, o ile bierze się kolejne opakowanie. Jeśli nie (albo nawet jeśli pominie się tabletkę z pierwszego tygodnia nowego opakowania) WSZYSTKIE stosunki w czasie przerwy należy traktować jako całkowicie niezabezpieczone. Nawet wręcz przeciwnie - płodnośc po odstawieniu tabletek zwiększa się bardzo znacznie (dlatego czasem są stosowane do leczenia niepłodności).

Miesiączki mogą po odstaieniu tabletek być nieregularne przez kilka cykli. Jednak najważniejsze, to wykluczyć ciążę.