Jak ćwiczyć przy anoreksji?

Witam. Jak mam jeść gdy wychodzę z anoreksji mam teraz niedowagę muszę przytyć 5 kg i jak tyć by nie mieć otłuszczonego ciała.? co mogłabym ćwiczyć ?

Witam,

Przy dużej niedowadze nie należy jeszcze wprowadzać zwiększonej aktywności fizycznej, ale można umiarkowanie ją zwiększać. Aby uniknąć nagromadzania tkanki tłuszczowej należy jeść systematycznie co 3 godziny małe porcje, zawierające pełnowartościowy posiłek (węglowodany + białko + tłuszcz). Przewaga tylko jednego z tych składników odżywczych sprawi, że nadmiar będzie gromadził się w postaci tkanki
tłuszczowej. Gdy dojdzie Pani do BMI 18,5 można wprowadzić aktywność fizyczną.

Pozdrawiam