Jak interpretować wyniki prób ALP?

Witam, od czasu ciąży miałam problem z podwyższonymi próbami wątrobowymi. Obecnie, po 9 mcach od porodu wszystkie próby wątrobowe (ALT, AST, GGTP, Bilirubina) są w normie poza fosfatazą alkaliczną która obecnie jest troche przekroczona (138 U/l przy normie do 105 U/l). Ponieważ ginekolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne, a wszystkie próby poza ALP sa w normie, postanowiłam na własna rękę zrobić izoenzymy ALP. I wyszło mi Fosfataza alkaliczna ogólem 137 U/l (norma do 130 u/l) izoenzym jelita cienkiego 101 U/l (u osób z gr krwi A i AB nieobecny, u osób z gr krwi 0 i B <54 U/l, izoenzym kostny 36 U/l, izoenzym watrobowy <1 U/l. Ja posiadam gr krwi A. Żaden z lekarzy nie potrafi mi powiedzieć co to oznacza. Czy powinnam si e tym przejmowac czy nie. Dodaj jeszcze, że nie mam żadnych dolegliwości. Dwa razy robione usg jamy brzusznej wyszło dobrze, poza próbami robiono morfologie, żelazo, wapń, fosfor, wit D, miedz, diagnostykę w kierunku autoimmunologi i wirusowych chorób wątroby. Wszystko jest w normie.

Na chwilę obecną proponowałabym jedynie kontrolne badania co pół roku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.