Jak pokonać lęk przed omdleniem?

Witam mam syna ktory ma 15 lat zemdlal w szkole to byl czerwiec od tam tego czasu ma lek przed zemdleniem najbezpieczniej czuje sie w domu, mial robione badania i wszystko bylo w porządku.Niedlugo zbliza sie rok szkolny, moj syn coraz bardziej sie stresuje, bo nie wie jak sobie poradzic z lekiem.Potrzebuje waszej rady do kogo sie zglosic z takim problemem, szkola niedlugo nie chce zeby sie stresowal.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie do Nas.
Polecałabym zacząć od pediatry, żeby skierował Pani Syna do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczna w leczeniu symptomów lękowych, której celem jest wygaszanie błędnych przekonań i zachowań lękowych.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego, dla Pani i Syna,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana
Stres i przykre doświadczenia, związane z utratą przytomności
w szkole, wywołały u Pana syna bezpodstawny, a jednak
dla niego przeraźliwy lęk przed utratą przytomności,
zwłaszcza poza domem.
Doświadczany lęk wywołuje niemiłe emocje i nie pozwala
skupić się nad tym co ważne, zabierając tym samym całą
radość życia.
Chłopiec obecnie unika wychodzenia z domu i sytuacji
wywołujących u niego uczucie lęku, co może w znaczny sposób
utrudniać funkcjonowanie społeczne.
Możliwe, że syn doświadcza ciągłego napięcia i lęku przed lękiem.
Niestety, nieleczone zaburzenia lękowe zwykle narastają
i mogą doprowadzić do izolacji społecznej.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, w tym lęk
przed utratą przytomności, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i do podjęcia przez syna psychoterapii, podczas której syn
uwolni się od lęków, odzyska spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl