Jak powstrzymać napady obżarstwa?

Nie mam jeszcze nadwagi i nigdy nie byłam też szczupła. Mam obsesję na punkcie wagi od 13 roku życia. Teraz mam 16 lat,64 kg i 174 cm. Potrafię zjeść wszystko co jest w kuchni, od warzyw przez makarony, pieczywo, płatki śniadaniowe itp. Często jestem głodna. W moim domu raczej nie ma słodyczy i czasem zastanawiam się, co jest lepsze, zjeść tego batona, który ma 200 kcal czy wszystko, tylko by szukać zaspokojenia. Niech mi da ktoś odpowiedź i nie piszcie o regularnym jedzeniu, nieobjadaniu się na noc, wodzie, dużym śniadaniu, bo ja to wszystko wiem. Jak zatrzymać obżeranie się? POMOCY

Witam serdecznie,

Objadanie się ma ścisły związek z przeżywanymi emocjami.
Możesz sama zbadać ten związek, jeśli spróbujesz przypomnieć sobie wydarzenia, które miały miejsce przed ostatnim epizodem objadania. Następnie warto zastanowić się, co myślałaś i co czułaś.
Jedzenie często staje się ,,kojącym środkiem", który pomaga odwrócić uwagę od niechcianych, przykrych myśli i emocji. Dlatego, aby pokonać objadanie trzeba pracować nad myślami i emocjami.
Należałoby również zastanowić się, dlaczego tak ważna jest dla Ciebie waga i sylwetka - już od 13 rż.
Przyczyn zaburzeń odżywiania jest tak wiele, jak różni są ludzie i ich doświadczenia.
Praca nad objadaniem to również zwiększenie poczucia własnej kontroli.
Gorąco zachęcam Cię do psychoterapii.
Proponuję, abyś porozmawiała o swoim problemie z mamą. Profesjonalną pomoc i leczenie uzyskasz w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Terapia wymaga zgody Twojej i rodzica.

Serdecznie pozdrawiam