Jak wyjść z tej patologicznej diety bez efektu jojo?

Mam ogromny problem z odżywianiem. W wakacje przy wzroście 163cm ważyłam 74kg. Dziś Mamy 29.10 i moja waga wynosi 50.5kg przed jedzeniem. Po śniadaniu 50.9kg. Zawsze było mnie troche wiecej wiec postanowilam to zmienic w wakacje. Na początku byłam szczesliwa ze moja waga spada w bardzo krotkim czasie (dieta 1200kcal - wciąż na niej jestem). Nawet zaczęłam cwiczyc aby osiągnąć szybsze efekty jednak w połowie września opadłam z sił. Nie miałam ochoty na nic pojawiły się pierwsze oznaki (niewiem czy to dobre określenie) depresji. Zanikła miesiączka. Przychodziłam, zamykałam sie w pokoju płakałam całymi dniami nienawidziłam nikogo, osłabły kontakty z przyjaciółmi i chłopakiem. Nikt do tej pory nie umie mi pomóc. Potrafie nienawidzić brata i rodziców za to że jedzą smażonego kotleta wiedząc że ja niemoge. Nie radze sobie z takim życiem jednak to siedzi w mojej psychice. Nie potrafie przestać liczyć kalorii i notorycznie wchodzić na wage. Chce jeść wszystko tak jak oni i nie tyć!! Od pewnego czasu zaczęły być widoczne biodra i zebra. Na początku podobało mi się to ale dziś wiem że jeśli dalej bede kontynuować taki tryb życia popadne w anoreksje a niechce robić problemów sobie i rodzicom. Chce wrócić do starego trybu życia-byłam szczesliwa-bo kto nie kocha jeść (bo ja kochałam zawsze) ale boje sie efektu jojo. Moja psychika jest na skraju załamania mam już dosyć płaczu! Co robić dalej? I przedewszystkim jak wyjść z tej patologicznej diety bez efektu jojo?

Dzień dobry. Niestety obawiam się że zbyt drastycznie Pani do diety podeszła. Efekt który Pani osiągnęła w tak krótkim czasie jest bardzo niezdrowy. I dla organizmu i dla psychiki. Z uwagi na brak miesiączki warto udać się do dietetyka. On ustali Pani dietę zbalansowaną. Taka dieta pozwoli Pani kontrolować wagę, poziom potrzebnych witamin wzrośnie i samopoczucie powinno się poprawić. Jeśli nie to warto pomyśleć o konsultacji psychologicznej, być może będzie również konieczna konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,
to bardzo niebezpieczna sytuacja, właściwie ostatni dzwonek więc
radziłbym odwiedzić przede wszystkim doświadczonego psychoterapeutę,
i ewntualne ale po uzgodnieniu z ww dietetyka.
Pozdrawiam

Witam Najlepszym wyjściem jest udać się do dietetyka który ułoży dobrze zbilansowaną dietę i myślę że nie obejdzie się tu bez pomocy psychiatrycznej.
pozdrawiam
Monika Konieczna
dietetyk Grodków

Witam serdecznie,
sprawa jest dość poważna, więc nie radzę działać na własną rękę. Proszę skonsultować się z psychologiem oraz dietykiem.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk