Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Dzień dobry
Należałoby rozpocząć od sprawdzenia stanu zdrowia całego organizmu. Jeśli coś Pani dolega to wyleczyć schorzenia podstawowe majace mieć wpływ na WYPADANIE WŁOSÓW.
Istotna jest prawidłowa dieta - składniki odżywcze potrzebne włosom dostarczane są wraz z krwią do cebulek włosowych. W Pani jadłospisie nie powinno zabraknąć orzechów, migdałów, pestek dyni albo słonecznika. Ziarna te zawierają cynk który bierze udział w wytwarzaniu białka, zapewniając prawidłowy wzrost paznokci i włosów, oraz miedź która bierze udział w tworzeniu melaniny - barwnika włosów.
Z warzyw: rzodkiewka, kalarepka i seler, mają one sporo krzemu - zapobiega on wypadaniu włosów. Pomidory, brokuły, papryka, dynia, burak - to źródło witaminy A.

Ponadto wybierając preparaty do mycia i pielęgnacji włosów proszę zwrócić uwagę na to aby zawierały one składniki odżywcze: selen, cynk, witaminy A oraz E, proteiny i keratynę.
Zawarte w szamponach, odżywkach i maseczkach pomogą wzmocnić włosy.

serdecznie pozdrawiam

IJ

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty