Jakie są inne zabezpieczenia oprócz prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych, jeżeli kobieta bierze leki na padaczkę?

Witam,

moja partnerka choruje na padaczkę i przyjmuje leki przeciwdrgawkowe. Jako, że nie chcemy jeszcze starać się o dziecko, a tabletki antykoncepcyjne nie są wskazane przy lekach, które zażywa moja dziewczyna, mamy pewien problem. Nie uważam, aby prezerwatywy były wystarczającym zabezpieczeniem. Jakie inne, skuteczne metody, są dla nas dostepne?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Częściowa odpowiedź na Pana pytanie znajduje się tu:
http://abcantykoncepcja.pl/pytania/jakie-sa-inne-zabezpieczenia-oprocz-p....

Jeśli podczas przyjmowania danych leków przeciwdrgawkowych przeciwwskazana jest antykoncepcja hormonalna, nie powinno się stosować tabletek antykoncepcyjnych, plastrów antykoncepcyjnych i wkładek (spiral) wewnątrzmacicznych, uwalniających hormony. Pozostałe metody można bezpiecznie stosować pomimo leczenia przeciwpadaczkowego.