Kłucia w podbrzuszu nasilające się podczas siadania i chodzenia

Witam, Od około 3 dni ciągle czuję kłucie w podbrzuszu z lewej strony. Nasila się ono podczas siadania czy chodzenia, mam problem z oddaniem stolca. Za tydzień powinnam dostać okresu. Boję się że mogę być w ciąży, bo w dni płodne kochałam się z chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą ale doszło do nieciekawej sytuacji, preejakulat mógł mieć kontakt z moimi narządami, ponieważ prezerwatywa się zsunęła (spermy na pewno nie było). Czy ten ból może oznaczać ciążę czy raczej jakieś problemy zdrowotne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to objaw ciąży, aczkolwiek znacznie bardziej prawdopodobny jest związek objawów z przewodem pokarmowym. Tym bardziej, że ma Pani trudności z oddaniem stolca. Przede wszystkim sugeruję zastosowanie środków pobudzających perystaltykę/ułatwiających wypróżnienie. Powinno to spowodować ustąpienie objawów. Gdyby się tak nie stało, proszę skonsultować się z lekarzem POZ.