Krążek antykoncepcyjny - jak przesunąć krwawienie z odstawienia?

Witam, mam pytanie odnośnie N***R*** - stosuję krążek od około dwóch lat i zawsze w cyklu 21 + 7, jednak teraz z powodu wyjazdu chciałabym przesunąć krwawienie z odstawienia (tak jak robi się to w przypadku tabletek - bez przerwy w stosowaniu). Czy jest to w ogóle możliwe i oczywiście, czy zapewnia ochronę? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, Kinga

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jest to możliwe. Proponuję założyć nowy krążek bez robienia przerwy. Ochrona powinna być zachowana.