Krwawienie podczas brania tabletek

Od kilku dni zauważyłam brunatne skrzepy krwi, bardzo mało ich, od wczoraj rzadka, czerwona krew, nie jest jej za dużo, mniej niż przy okresie. Tabletki biorę od pół roku, nigdy nie występowało nic takiego. Czym to może być spowodowane? Nic mnie nie boli i czuję się dobrze, mam 20 lat. Proszę o szyką odpowiedź, bardzo mnie martwi ten stan.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Być może zapomniała Pani zażyć jakiejś tabletki albo jednocześnie przyjmowała Pani lek, mogący obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej? W takiej sytuacji mogłoby wystąpić krwawienie i istniałoby ryzyko ciąży. Krwawienie może być także spowodowane innymi przyczynami, np. nadżerką. Najlepiej byłoby w Pani przypadku udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!