Lekarz kazał mi schudnąć. Co robić?

Mam 16 lat i 156 cm wzrostu. Zawsze byłam bardzo szczupła, jednak odkąd skończyłam 13 lat zaczęłam tyć. Jak na dziewczynę mam rozbudowaną tkankę mięśniową, co widać po wadze, jednak tłuszcz ma w tym swój udział. Ważę 55 kg. Osoby z mojego otoczenia nie mają mnie za osobę grubą ani bardzo otyłą, jednakże uważam, że powinnam schudnąć. Byłam u endokrynologa, który zalecił mi dietę. Po miesiącu schudłam 4 kg. Lekarz nakazał mi schudnąć do 42 kg w dwa miesiące. Dieta była straszna. 4-5 posiłków dziennie, zero tłuszczu, soków, same gotowane rzeczy i warzywka jednak w bardzo małych ilościach. Po miesiącu dałam sobie spokój, bo już nie mogłam wytrzymać. Non stop myślałam o jedzeniu, cały czas byłam głodna. Stwierdziłam, że to za dużo a efekty są za małe. Co zrobić, żebym w krótkim czasie schudła do tych 42 kg?
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała mieści się w normie, jeśli mierzysz 156 cm i ważysz 55kg.
BMI wyliczone na podstawie tych parametrów wynosi 22.63, a odniesione do siatki centylowej odpowiada wartości powyżej 75 centyla.
Nie powinnaś się przejmować jeśli dodatkowo masz rozwiniętą tkankę mięśniową.
Mięśnie ważą więcej od tkanki tłuszczowej, stąd masa ciała może być większa, ale nie odpowiada nadwadze (zwiększonej zawartości tkanki tłuszczowej).

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.

Czy lekarz jakoś motywował konieczność redukcji masy ciała?

Pozdrawiam