Małopłytkowość krwinek czerwonych, ból nóg i nadpobudliwość

Witam mam 21 lat od dwóch lat leczę się na nisko płytkość czerwonych krwinek. Co badanie krwi jest inaczej przed ostatnio około miesiąca temu było ich 160 a po ostatnim badaniu tydzień temu 80.Bolą mnie przy tym nogi i jestem nad pobudliwy,ale także senny i przemęczony mnie wam też bóle mięśni w klatce piersiowej(lekarz mówi ze to jest zapalenie mięśni)Może ktoś mi pomóc??

Witam! Myślę, że powinien Pan zasięgnąć opinii hematologa, który zdecyduje czy przy takim poziomie płytek krwi potrzebuje Pan jakiegokolwiek leczenia. Nie napisał Pan, jakie preparaty przyjmuje w związku z małopłytkowością. Jeśli są to kortykosteroidy, to być może one doprowadzają do rozwoju powikłań w postaci zmęczenia, senności i nadpobudliwości.