Na co mogą wskazywać takie objawy ze strony układu pokarmowego?

Witam tydzień temu w sobotę zjadłem karkówkę wieprzową prawdopodobnie z robakiem larwą (podejrzewam tasiemca uzbrojonego) myślałem że to była jakaś przyprawa albo żyłka robak wyglądał zawinięty w koło miał parę mm dzień później zacząłem mieć bulgotanie w żołądku i jelitach podczas jedzenia i picia i taki stan utrzymuje się już 8 dzień do tego bulgotanie podczas przełykania jedzenia i picia jest jeszcze większe. Czy to możliwe żeby takie objawy były tak szybko? Czy to po prostu ja za bardzo przeżywam. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisał, mogą być związane z zakażeniem pasożytem jelitowym, jednakże często są one wywołane przez zwykłą niestrawność lub lekkie zatrucie pokarmowe.

Na podstawie samego opisu ciężko jest postawić jednoznaczną diagnozę, dlatego jeśli symptomy nie będą ustępować, albo nawet się nasilą, zalecamy wizytę u lekarza i przeprowadzenie odpowiednich badań (np. badanie kału, krwi, ewentualnie gastroskopia). Uspokajamy jednak, ponieważ może się też zdarzyć, że objawy są wynikiem stresu, który Pan przeżywa.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tasiemczyca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.