Nadciśnienie tętnicze i powiększona sylwetka serca a picie kawy

Dzień dobry mam takie pytanie.czy przy nadcisnieniu tetniczym uregulowanym tabletkami oraz powiekszonej sylwetce serca picie kawy bylo by nie wskazane. Mam na mysli 3 kawki dziennie.dziekuje sebastian 34 lata 83kg duza aktywnosc sportowa rower itp jesli ma to znaczenie jakies

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

powiększona komora serca zdaża się przy sporcie, ja nie widzę przeciwskazań ale proszę to ustalić z kardiologiem ( oczywiście jeżeli kawa jest spożywana regularnie i nie powoduje " trzepotania").

Pozdrawiam serdecznie

Witam, w przypadku kawy ważny jest metabolizm kofeiny. Około 20% populacji pozostaje pod jej działaniem zbyt długo (ponad 2 godziny utrzymuje się podwyższone ciśnienie) i nie powinna pić więcej niż 1 kawę dziennie. W pana przypadku należałoby poznać przyczynę powiększenia komory serca.