Nadżerka a wskazania do jej usunięcia

Lekarz stwierdził u mnie bardzo ogromną nadzerke, mam 24 lata jeszcze nie rodziłam i na razie nie planuje. Lekarz twierdzi, że nie powinnam przed urodzeniem dziecka jej usuwać, ponieważ mogą utworzyć się blizny. Czy powinnam usunąć nadzerke? Czy z biegiem czasu ona się powiększa? Mam obawy odnośnie tego, że może ona spowodować raka. Z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Decyzja głównie należy do Pani. Nie wiem jak duża dokładnie jest nadżerka, jednak można ją usunać teraz, a można w czasie lub po zkończeniu ciąży.