Najlepszy czas na zrobienie testu ciążowego

Witam, mam cykle 32 dniowe,okres trwa 7 dni. Kochałam się z chłopakiem i kończył we mnie zaraz jak skończył się okres i codziennie a już minęło 13 dni od miesiączki i podejrzewam ciążę.Kiedy najwcześniej zrobić test? na okres powinne mnie boleć piersi a nie bolą tylko kłują no i nie czuję jajeczkowania a powinnam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test apteczny powinien być wykonany po upływie minimum 14 dni od stosunku. Wcześniej można oznaczyć poziom hormonu beta-hCG we krwi, co jest czulszą i pewniejszą metodą potwierdzenia ciąży na tak wczesnym etapie.