Nie zażyłam ostatniej tabletki z blistra. Czy działanie antykoncepcyjne jest obniżone?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od miesiąca. 12 sierpnia (czwartek) powinnam zażyć ostatnią tabletkę, lecz zapomniałam. Wyjechałam i nie miałam możliwości powtórnego zażycia. Postanowiłam zrobić 7-dniową przerwę i zażyć pierwszą tabletkę dzień wcześniej niż powinnam. Moje pytanie brzmi : Czy przez pominięcie ostatniej- 21 tabletki działanie antykoncepcyjne jest obniżone?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W sytuacji, którą Pani opisała, nie ma potrzeby by stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.

Jeżeli jednak z jakiś powodów nie wystąpiło krwawienie w czasie przerwy wyrównawczej, należy wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!