Zapomniane 3 ostatnie tabletki antykoncepcyjne

Witam! Zapomniałam opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Jest to trzeci tydzień, ostatnią tabletkę wzięłam wczoraj, była to 17. I teraz nie wiem, czy wziąć dwa dni pod rząd po 2 i kolejne opakowanie bez przerwy, czy zrobić 7-dniową przerwę. Od kiedy zostanie przywrócona antykoncepcja w obydwu wypadkach? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zażyć tabletkę najszybciej, jak się da, potem przyjąć tabletkę, która planowo przypada na ten dzień o stałej porze (tego dnia przyjmie Pani 2 tabletki) i następnie zażywać pozostałe tabletki z opakowania w kolejne odpowiednie dni, stosując dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa). Potem proszę zrobić 7 dni przerwy, także stosując dodatkową antykoncepcję. Wraz z zażyciem pierwszej tabletki z nowego opakowania uzyska Pani pełną ochronę przed ciążą.

Pozdrawiam!