Niedorozwój zatoki klinowej, brak pneumatyzacji wyrostków

witam prosze o interpretacje wynikow ct glowy z kontrastem i bez niedorozwoj zatoki klinowej brak pneumatyzacjiiwyrostkow sutkowych zaniki korowo podkorowe w placie czolowym prawym niewielki ok 8mmobszarhipodensyjnyocharakterzepoudarowym uklad komorowyniecoszerszy,odpowiedniidozanikow strukturysrodkowebezprzemieszczena ponizej wynik eeg glowy zapis wykazuje dyskretne zmiany zlokalizowane w okolicach czolowoskroniowych czy przy tych zmianach moga wystepowac tempe bole glowy po lewej stronie dzi

Uwagi i omówienia z prowadzącym i znającym wywiad i stan neurologiczny Pani -neurologiem wymaga jedynie obecność w placie czolowym prawym niewielkiego obszaru hipodensyjnego charakterze poudarowym.
Trzeba ustalić czynnik ryzyka choroby naczyniowej mózgu ( czy nadciśnienie,cukrzyca ,miażdżyca,ch.serca) mogący w Pani sytuacji spowodować wystąpienie udaru niedokrwiennego.
I w zależności od jego obecności podjąć stosowne leczenie specjalistyczne oraz wdrożyć leczenie i postępowanie prewencyjne.
Zapis przy istniejącym problemie klinicznym i obrazie TK nie stanowi istotnej wartości.
Jak i opisywany niedorozwój zatoki klinowej ,który może być wariantem anatomicznym.

Pozdrawiam ciepło

Pozdrawiam serdecznie