Obfite krwawienie w trakcie stosowania antykoncepcji

Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszym dniu zażyłam tabletkę, ale miesiączka trwała zaledwie dwa dni. Aktualnie powinnam dostać za 6dni miesiączkę, ale wczoraj zaczęłam krwawić dość obficie. Co to oznacza?
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas przyjmowania pierwszych trzech opakowań antykoncepcji hormonalnej może dojść do wystąpienia działań niepożądanych w postaci m.in dodatkowego krwawienia. Jeśli dolegliwości ulegną nasileniu lub będą występowały cyklicznie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.