Ominęłam kilka tabletek, czy mogę być w ciąży?

Witam, mam 23 lata i od 3 lat biorę tabletki Y***. W tym miesiącu ominęłąm 3 tabletki, po prostu nie miałam możliwości, żeby je wziąć, a przez 2 tygodnie wcześniej chorowałam i miałam lekką biegunkę. Pierwszego i drugiego dnia, kiedy nie wzięłam tabletki współżyłam z mężęm kilkakrotnie bez zabezpieczenia. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że te zapomniane tabletki to 10., 11., i 12.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego,
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.
Biegunka albo pominięcie tabletek antykoncepcyjnych zmniejszają ich skuteczność.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy,
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.