Opis i interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej 22-latki
Proszę o interpretację badania RTG klatki piersiowej " Serce i aorta w normie. Dodatkowy płat-ż nieparzystej. Zwłóknienia i drobne guzki przy górnym biegunie wnęki lewej. Lewa kopuła przepony nieco wyżej położona"

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin
35 poziom zaufania
Witam,
wynik nie powinien budzić niepokoju, ewentualnie następne badanie warto porównać z obecnym. Dodatkowy płat żyły nieparzystej to cecha anatomiczna.
Pozdrawiam