Opis jelit z USG jamy brzusznej u 5-latki

Pięciolatka od drugiego roku życia ma tak, że, kiedy się napije zbyt dużo to wymiotuje Przykład dziś wypiła herbatę z miodem a zaraz potem szklankę świeżego soku z pomarańcza i rozbolał ją brzuch Kiedy pytam jak boli pokazuje żołądek lub miejsce między piersiami i mówi że kłuje lub piecze i chwile później wymiotuje . Ma również problemy z zaparciami robi grube kupy. Co jej jest i co robić? Wyniki ma dobre USG brzucha-,,Jelita zbyt zagazowane jak na dziecko"

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym, być może konieczna będzie dalsza diagnostyka - gastroskopia? oraz zmiana diety.
Pozdrawiam