PCO a szanse na zajście w ciążę

witam proszę o pomoc.Byłam u swojego lekarza ginekologa stwierdził u mnie PCO :(jestem załamana podaje wynik..Trzon macicy o wym 42x32x41mm.Miomertrium jednorodne. Endometrium o sytrukturze drobnopęcherzykowej PCO.PJ-35x23 mm,LJ-31x17mm. Wolnego płynu w jami otrzewnej nie stwierdzono dodatkowo skierowal mnie na wyniki prolaktyny i insuliny proszę mi powiedzieć czy to sa duże torbiele czy będę mogla zajść w ciaze bez zadnych powikłań?proszę o szybką odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Witam.
Sam wynik badania USG nie uprawnia do rozpoznania PCOS, należy ocenić obecność objawów świadczących o tym zespole oraz wykonać badania dodatkowe. PCOS utrudnia ale nie uniemożliwia zajścia w ciążę. Proszę być pod stałą opieką ginekologa, endokrynologa.
Pozdrawiam