Pilnie proszę o odpowiedź - żelazo dla 7-miesięcznego dziecka?

Witam, proszę o informację, czy 7-tygodniowemu synkowi można podawać żelazo Ferrum Lek w sytuacji, kiedy w kale wyhodowano bakterię Klebsiella pneumoniae i E. coli? Byłam już u 2 lekarzy niezależnych i ich opinie są zupełnie inne. Powodem, dla którego ma przyjmować żelazo, jest niski poziom hemoglobiny, tj. 9,9, który wskazuje na niedokrwistość. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Czy poza tym, że wyhodowano bakterie, dziecko ma jakieś dolegliwości ze strony układu pokarmowego? Bowiem w przypadku, gdy nie ma objawów takich jak biegunka, śluz w kale, krew w kale, bóle brzucha, etc., to żelazo można podawać. Zarówno Klebsiella jak i E. coli. są bakteriami, które mogą być w kale, nie wywołując objawów.

Ostre stany zapalne przewodu pokarmowego są przeciwskazaniem głównie dlatego, że żelazo jest jedym z pierwiastków bardzo potrzebnym bakteriom. Tak więc łatwiej się rozmnażają, gdy mają go pod dostatkiem, jednakże to nie znaczy, że w zdrowym organizmie z powodu pojawienia się żelaza, dojdzie do infekcji.