Plamienie po krążku antykoncepcyjnym. Dlaczego je mam?

Witam. Obecnie stosuję krążek antykoncepcyjny od 5 miesięcy, za parę dni wyjmuję 5. krążęk. Znoszę je bardzo dobrze, żadnych problemów do tej pory nie zarejestrowałam. Dzisiaj jednak dostałam lekkiego krwawienia, nie wiem czym to jest spowodowane, wszystkie krążki były zamieszczane w odpowiednim dniu i wyjmowane również, żaden nie wypadł w trakcie odpowiednich 3 tygodni. Dodam, że od 3 tygodni jestem na diecie i zaczęłam regularnie uprawiać sport. Czy to mogło spowodować osłabnięcie organizmu i plamienie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Justyna

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie z pochwy o niewielkim nasileniu wystepujące u młodych kobiet należy do działań niepożądanych tej metody antykoncepcyjnej. Na podstawie tylko opisu nie można jednoznacznie ustalić przyczyny krwawienia.

W przypadku przedłużania się krwawienia, jego nasilania lub powtarzania, radzę skontaktowac się z ginekologiem.