Podejrzenie alergii pokarmowej u 2-miesięczniaka

Witam. Podejrzewam u mojego 2 miesięcznego synka alergie pokarmowa która objawia sie AZS na buźce karku ramionach i w zgieciach łokci. Zastosowałam wiec emolienty oraz dietę eliminacyjną. Krem zaczął działać wręcz natychmiast, dodatkowo kąpiele i moja dieta sprawiły ze w 5 dni nie ma śladu po wysypce. Pytanie brzmi kiedy powinnam wprowadzać na nowo krowie mleko zeby sprawdzić czy napewno ono było winowajca i czy syn rzeczywiście ma alergie ?

Witam,
może Pani spróbować po 2 tygodniach-jeżeli zmiany całkowicie ustąpiły.
W przypadku ponownego pojawienia się zmian skórnych sugeruję udać się do lekarza-najlepiej alergologa dziecięcego.Korzyścią z tej wizyty oprócz oceny stanu skóry Pani Pociechy i postawienia właściwej diagnozy będzie przepisanie na receptę mleka modyfikowanego np Nutramigenu /jeżeli potwierdzi się Pani przypuszczenie/ oraz uzyskanie zaświadczenia o konieczności stosowania takiego produktu, które zostawi Pani później w swoim POZ/-nie będzie problemu z wypisywaniem rp refundowanych./