Podejrzenie bulimii u córki

Co dzieje się z moją córką? Ostatnio jada więcej niż zwykle, tylko problem w tym, że nigdy nie je na moich oczach. Gdy wychodzę gdzieś, mówi, że zje to czy tamto i faktycznie znika to z lodówki, ale również wiele innych rzeczy. Często zdarza się, gdy wracam z podwórka, że wychodzi z toalety, cała napuchnięta i czerwona. Zauważam też czerwone ślady na jej prawej dłoni, które zamieniają się w długotrwałe blizny. O co w tym wszystkim chodzi? Kiedyś się głodowała, mało jadła, a teraz?! Co zrobić?
ponad rok temu

Witam! Opisane objawy wskazują na to, że córka rzeczywiście może cierpieć na zaburzenia odżywiania. Osoby chore na bulimię mają zaburzone postrzeganie siebie i własnego ciała, proszę więc zwrócić uwagę czy nie zauważyła Pani aby córka cierpiała na nadmiar kompleksów, była rozdrażniona, płaczliwa, przybita? Powinna Pani szczerze porozmawiać z córką i skłonić ją do wspólnej wizyty u psychoterapeuty. Leczenie tego rodzaju zaburzeń opiera się przede wszystkim własnie na psychoterapii. Pozdrawiam.

Proszę spokojnie i rzeczowo porozmawiać z córką na ten temat. Proszę skupić się na faktach, Pani uczuciach z tym związanych oraz Pani oczekiwaniach. Np. ,,Podjadasz w ukryciu, niepokoi mnie to, chciałabym abyśmy jadły posiłki razem, w kuchni". Pani jako matka zna swoją córkę najlepiej, dlatego szybko wyłapuje Pani wszelkie niepokojące sygnały. Proszę nie ignorować swojej intuicji i jak najszybciej reagować, ale mądrze. Krzyk i kłótnie mogą tylko zaognić sprawę. Prawdopodobnie córka ma skołonności do zaburzeń odżywiania, skoro wczśniej miała epizody głodzenia. Najlepiej zgłosić się z córką do psychologa specjalizującego się w leczeniu bulimii.

Witam, zachowanie córki może świadczyć o zaburzeniu odżywiania na podłożu psychologicznym, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki nie zrozumie swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Pozdrawiam.