Podwyższony poziom bilirubiny pomimo przyjmowania leków i stosowania diety

Witam od 2 lat pomimo przyjmowania leków- zocor 10, essentiale forte, stosowania diety lekkostrawnej mam podwyższoną bilirubinę -1,26 oraz GGTP - od 130 do 200 , usg nie wykazuje kamieni żółciowych, Przyjmuję od kilku lat hormony tarczycy oraz HTZ-plastry.Co może być przyczyną mojego złego samopoczucia - lekarka zaproponowała wykonanie tomografu jamy brzusznej i miednicy, Pozdrawiam Kawon

Trzeba wiedzieć, że lek Zocor obniżający poziom cholesterolu może powodować uszkodzenie wątroby dlatego podwyższona jest bilirubina oraz aktywność GGTP. Trzeba rozważyć odstawienie leku lub jego wymianę na inny nie wpływający na funkcję wątroby. Proszę w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym.