Pominięcie pierwszej tabletki a ciąża

Witam. Jestem 20-letnią studentką, od ok. 9 miesięcy biorę antykoncepcję doustną (tabletki 24+4 J...). Gdy zakupiłam któryś z kolei nowy blister, zapomniałam przyjąć pierwszej tabletki z tego nowego blistra. Przyjęłam ją następnego dnia (ponad 12 godzin za późno). Stosowałam przez tydzień dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Jednak po tygodniu kochałam się z moim mężczyzną już bez zabezpieczeń. Później przez cały blister nie zapomniałam już o tabletce i przyjmowałam je regularnie i na czas. W między czasie byłam z wizytą o mojego lekarza ginekologa i nic nie było takiego, co mogłoby mnie zaniepokoić. Teraz jestem w trakcie przyjmowania 1 tabletki placebo i nie mam żadnych objawów miesiączkowania. Czy możliwe, że mogło dojść do zapłodnienia? Proszę o szybką odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Do ewentualnej ciąży mogło dojść, jeśli stosunek odbył się na krótko przed pominięciem tabletki. Po tygodniu stosowania dodatkowych zabezpieczeń i regularnego przyjmowania tabletek, ochrona przed ciążą jest pełna.