Problem z katarem i kaszlem a wynik TK zatok

Mam problem z katarem i kaszlem od lipca 15. badania:mycopla.,chl. pneumonie,krztusiec-wszystkie ujemne.Testy alergiczne:uczulenie na olche, zboża, trawy.Okres pyleń już miną a ja nadal mam przytkany nos i pokasłuje.TK zatok:Zatoki powietrzne.Ściany kostne zatok i komórek sitowia bez cech destrukcji.Małżowiny nosowe o pogrubionej błonie śluzowej.Kompleksy przewodowe obustronnie drożne. Znacznego stopnia prawoboczne skrzywienie przegrody z ostroga kostna na prawo. Czy to może być przyczyna? Dziek

Przegrodę masz skrzywioną od dawna od urodzenia , to nie to chyba. Jak oddychasz nosem w nocy, czy chrapiesz, jak oddychasz nosem w dzień, jaki masz zawód... itd, itp.. trzeba porozmawiać dłużej, czy jest w rodzinie astma, Zrób badanie krwi na glistę ludzką i wymaz pod głośniowy w kierunku PC. Zadzwoń po wynikach bo to też trzeba umiejętnie leczyć.