Przewlekłe zapalenie żołądka i ból dolnej części pleców

Witam. Od jakiegoś czasu mam przewlekłe zapalenie żołądka. Przez 7 dni brałam dwa antybiotyki (powinnam 10 dni, ale dostałam wysypki), przez 4 tygodnie dwa razy dziennie controloc 40 i potem przez dwa tygodnie raz dziennie i po tym czasie objawy zaczęły powracać (bóle brzucha nudności), wiec znowu biorę ten controloc 40 dwa razy dziennie i dostałam skierowanie do gastroenterologa. Ostatnio zaczęły mnie też boleć plecy po bokach i w dolnej części. Czy to może być spowodowane przez to zapalenie żołądka

Witam, raczej nie, być może w ostatnim czasie podnosiła Pani coś ciężkiego albo się wychłodziła? Jeśli ból pleców nie ustąpi w ciągu kilku dni proszę udać się do lekarza rodzinnego. Odnośnie dolegliwości żołądkowych zdecydowanie powinna Pani odwiedzić gastroenterologa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą promieniować od żołądka. Mogą mieć jednak także wiele innych przyczyn, w tym mogą pochodzić od kręgosłupa, układu moczowego, itd. W celu ustalenia przyczyny objawów sugeruję ocenę lekarza POZ.