Przezroczysty śluz i owulacja a możliwość ciąży

Moja dziewczyna powiedziała mi, że z jej pochwy wydobywa się przezroczysty ciągnący się śluz z białymi "grudkami" co on może oznaczać ? wyczytałem że może to być jajeczkowanie i tu moje pytanie: czy jeżeli to jest jajeczkowanie to czy po dostaniu "ataku tego śluzu" komórka jajowa jest już gotowa do przyjęcia plemnika ? i czy jeżeli trzy dni wcześniej sperma mogła się dostać do jej pochwy to jest duże prawdopodobieństwo że zajdzie w ciąże ?

Milena Lubowicz

Plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych 3 do 5 dni więc jeżeli teraz rozpoczęło się jajeczkowanie, a stosunek odbył się 3 dni wcześniej ryzyko ciąży teoretycznie istnieje.
Pozdrawiam