Rodzaje zmian w wyniku badania PET/CT

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie badania PET/CT. Jeżeli we wniosku jest opis, że zmiana jest o niejednoznacznym charakterze ( SUVmax 7,1) to co to oznacza? Różnica między zmianą łagodną czy złośliwą? Czy złośliwą a zapalną? Dziękuję serdecznie za odpowiedź

Zmiana w tym badaniu nie może być oceniona ani jako nowotworowa, ani łagodna. Konieczne są kolejne badania, obserwacja, ewentualnie zwiadowcza operacja (jeśli możliwa)

To oznacza dokładnie to co napisano, niejednoznaczny charakter, może to byc kazda z sugerowanych przez Panią zmian, wymaga to oczywiści innych badań i porozumienia z lekarzem, który na badanie kierował.