Rozpoznanie Klebsiella Pneumoniae u 8-tygodniowego dziecka

Antek8tyg.rozpoznanieKLEBSIELLA PNEUMONIAE bylismy na odziale12dni badania kontrolne posiew jalowy,badanie usg cytujeNERKI POLOZONE TYPOWO W OSI DL.P-4,7CM L-5,0CM O PRAWIDLOWIEJ ECHOSTRUKTURZE W LEWEJ MIEDNICZKA NIEZNACZNIE POSZERZONA CZESCIOWO POLOZONA POZANERKOWO 0,8X1 4X0,9\V 0,49 CM3 mamy badanie kontrolne cum w czerwcuczy ta bakteria moze powrocic czy grozne jest powiekszeniemiedniczki jakie sa nastepstwa wrazie potwierdzeniaschorzenia

Aleksander Ropielewski

Zakażenie może nawrócić, jednak nie powinno. Powiększenie miedniczki nerkowej mozę przyczyniać się do częstszych infekcji układu moczowego i w przypadku dużego nasilenia zaburzenia funkcji nerki, jednak u noworodków w związku z intensywnym wzrostem wiele może się jeszcze zmienić na korzyść.