Ryzyko ciąży po stosunku w 3 dniu cyklu

3 dnia cyklu uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany. Moje ostatnie miesiączki były: 11 maj, 11 kwiecień, 17 maj, 21 luty,28 styczeń, 26 grudzień. Jak duże jest ryzyko ciąży? Powinnam zażyć antykoncepcje awaryjną?

Czas występowania dni płodnych jest indywidualną cechą każdej kobiety, ze względu na różne długości cyklu miesiączkowego. Uznaje się, że do zapłodnienia może dojść pomiędzy 10 a 17 dniem cyklu (pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki). Żywotność plemników natomiast to według różnych źródeł od 3 do 7 dni. Ryzyko zajścia w ciąże nie jest duże, jednak trudno je ocenić dokładnie, biorąc pod uwagę możliwość przesunięć w cyklu. Pozdrawiam!