Skręcenie stawu kolanowego i naderwanie więzadła

Skrecenie stawu kolanowego i naderwanie wiezadła poboczno bocznego. Witam,jestem dziś 11dzień po kontuzji.Nosze ortezę zegarową od 5 dni, na poczatku 0 stopni zgięcia ,obecnie 75z bólem do 90, max wyprost jest ale bolesny, opuchlizna dalej trzyma(powoli schodzi) i tu kilka pytań,czy dalej chodzić o kulach?jak zróżnicować diete aby lepiej się zregenerowało?czy wykonywać ćw. w ortezie tak aby mięśnie pracowały? nie moge żyć bez sportu i dostaje depresji, gdyby nie siłownia to nie wiem.. Pozdrawiam

Witam Jeżeli chodzenie jest bolesne należy nadal odciążać chorą kończynę za pomocą chodzenia o kulach. Ćwiczenia są jak najbardziej zalecane. Jeśli chodzi zaś o dietę to nie powinna ona różnić się od normalnej zdrowej diety, tj. powinna zawierać dużą ilość warzywy, owoców oraz produktów pełnoziarnistych.

Witaj! Rozumiem, że jest to bardzo trudne. Musisz uzbroić się w cierpliwość :) Bardzo dobrze, że masz w sobie siłę i determinację. Pozytywne myślenie z pewnością Ci nie zaszkodzi a wręcz pomoże. Wspieraj swoje ciało z każdej ze strony - także od psychicznej. Rozmawiaj z osobami Ci bliskimi - którzy będą Cię wspierać (to jest bardzo ważne).

Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk