Stosowanie witaminy C a pokrzywka

Witam, w celu wzmocnienia odpornosci zazywam witamine c 1000mg dziennie(nie sztuczna). Od paru dni zaczela pojawiac sie pokrzywka na mojej twarzy, tzn twarz lekko swedzi I w teksturze wyglada jak skorka cytryny. Kiedys tez tak mialam I po odstawieniu vit c wsztstko wrocilo do normy. Czy mam alergie na vit c?Czy alergia skorna na vit c jest mozliwa?nigdzie nie znalazlam artykulu na ten temat. Prosze o opinie I rade. Dziekuje

Dawka 1000 mg witaminy C (niezależnie od źródła jej pochodzenia) jest ponad 10-krotnie wyższa niż zalecane dzienne spożycie tego składnika. W połączeniu z letnia dietą obfitującą w owoce ilość witaminy C w organizmie może kilkunastokrotnie przekraczać normy. W normalnych warunkach witamina C nie wywołuje negatywnych objawów - ale w takich końskich dawkach może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Ponieważ witamina C jest aktywatorem układu immunologicznego - w za dużej ilości może prowadzić do jego przeładowania i występowania objawów alergicznych. Radziłabym jak najszybciej ograniczyć spożycie tej witaminy i skosnultować odpowiednią dla Pani dietę i sposób jej suplementacji ze specjalistą.