Szczelina odbytu u 29-latki

Dzień dobry, dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie szczelinę odbytu. Jako, że poszłam wcześnie do lekarza, a rana jest jeszcze świeża, zdecydowano o leczeniu farmakologicznym. Dostałam maści Dilzem, Posterisan H, Lidoposterin i czopki. Dodatkowo lekarz zalecił nasiadówki z kory dębu i picie parafiny - 2 łyżki stołowe dziennie. I mam pytanie w związku z tym ostatnim - jak długo mogę pić parafinę? Ogólne leczenie ma trwać 6 tygodni, widzę już dużą poprawę, a parafina rzeczywiście pomaga przy wypróżnianiu się (stolec łatwo prześlizguje się). Ale nie jestem pewna czy jest wskazane jej picie ciągłe przez 6 tygodni. Efektów ubocznych typu ból brzucha nie zauważyłam. Pozdrawiam Katarzyna

Witam
Zasada co do wszystkich środków przeczyszczajacych mówi, że nie powinno się stosować ich powyżej 2 tygodni. Na początku efekt jest pozytywny jednak po dłuższym czasie jelita się rozleniwiają. Jeśli stosuje Pani parafinę już przez jakiś czas i widzi efekty przeczyszczajace to można przestać ja stosować.
Pozdrawiam