Tabletki antykoncepcyjne, uczucie ruchu w dole brzucha a prawdopodobieństwo ciąży

Biorę tabletki antykoncepcyjne od jakiś 4/5 miesięcy , na początku robiliśmy to z podwojnym zabezpieczeniem czyli tabletki+prezerwatywa jednak w ostatnim czasie czyli w ostatnich dwóch miesiącach robimy to bez , czy jest możliwość zebym była w ciązy ? Mam dziwne uczucie bólu lub ruchu w dole brzuch , senność , wahania nastroju . Najbardziej ciekawi mnie to dziwne uczucie jakbym miala cos w dole brzucha i to sie ruszało , to moze nie boli ale nie wiem jak to opisać.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ruchy płodu są odczuwalne najwcześniej w 4-5 miesiącu ciąży. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 % pewności,ale w opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.