Tabletki odchudzające a refluks i Helicobacter Pylori

WITAM MAM PYTANIE ,CZY JAK MIAŁAM 4 LATA TEMU PROBLEM Z ZOŁĄDKIEM -REFLUKS I BAKTERIE HLICOBAKTER-PYROLI CZY MOGE TERAZ BRAC TABLETKI ODCHUDZAJACE ALLI ,CZY TO MOZE ZASZKODZIC.POZDRAWIAM

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, po pierwsze chciałabym napisać, że oficjalnie tabletki Alli zostały wycofane ze sprzedaży, ze względu na skutki uboczne ich składnika - orlistatu. Głównym skutkiem była awitaminoza. Po drugie Alli działa przede wszystkim na lipolizę (metabolizm tłuszczów), a jak wiem z doświadczenia to ludzie jedzą zdecydowanie za dużo węglowodanów prostych, a nie tłuszczów. Choć ich działanie było potwierdzone, to niestety teraz sa one dostępne tylko poza obiegiem, w związku z tym nie ma pani pewności do do ich składu, terminu przydatności, działania.
Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zastąpienie w diecie cukrów prostych na złożone (pełnoziarniste produkty), warzywa, słodycze zmienić na owoce, jeść 5 posiłków o regularnych porach. A co do refluksu i bakterii, jeśli w tym momencie nie występują problemy z żołądkiem, dieta odchudzająca jest jak najbardziej możliwa. W razie problemów służę pomocą.