Tachykardia oraz wyniki badania krwi

Kilka miesięcy temu robiłam ekg,echo,holter z powodu nierównego bicia serca, lekkiego bólu pod mostkiem. Oprócz tachykardii wyniki ok i kardiolodzy orzekli, że to stres. Dziś robiłam badanie krwi. Niepokoją mnie podwyższone wyniki d-dimery (583 ng/nl) oraz żelazo (37,1 umol/l).Od trzech lat mam podwyż. cholesterol (6,42 mmol/l i trójglicerydy 1,81 mmol/l) mimo, że zdrowo się odżywiam. Morfologia, ob, próby wątrobowe, kreatynina, PT i APTT w normie. Biorę od 18 lat Regulon (by zapobiec torbielom)

Witam! Obniżony poziom żelaza świadczy o jego niedoborze w organizmie. W tym wypadku wskazane jest wdrożenie jego doustnej suplementacji. Podwyższony poziom D-Dimerów najprawdopodobniej związany jest natomiast z długotrwałym stosowaniem doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Myślę że w tym wypadku powinna Pani skonsultować się z ginekologiem i rozważyć ewentualne odstawienie tabletek, gdyż ich długotrwałe przyjmowanie w połączeniu z podwyższonym poziomem D-Dimerów grozi powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi.