Trądzik podczas stosowania pierwszego plastra antykoncepcyjnego

Witam! Mam 22 lata. Od ponad roku stosuje antykoncepcje hormonalną- mianowicie plastry Evra. Przez dotychczasowy okres użytkowania nie miałam żadnych objawów niepożądanych, wręcz przeciwnie- działały na plus. Od jakiegoś czasu (2-3miesięcy) zauważyłam, że przy każdym pierwszym plastrze z opakowania pojawia się delikatny trądzik, który po czasie ustępuje i potem jest spokój aż do kolejnego pierwszego plastra. Czy to możliwe, że jest to zależne od siebie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Proszę udać się do dermatologa lekarz po obejrzeniu stanu skóry przepisze odpowiednie preparaty, można również zastosować peelingi medyczne.

Tak to możliwe, ponieważ skóra się oczyszcza.