Trudności ze zrzuceniem wagi

Witam Dlaczego nie moge schudnać?Przez 2 tyg. byłam na diecie lnianej. Nie schudłam nic. Nawet jeśli jem mało zaraz sie odklada. Jadalam i bez soli, gotowane na parze warzywa, filety z kurczaka i nic. Wczesniej nie mialam takich problemow, wystarczylo poprostu mniej jeść i waga spadała, teraz nie, czuje sie bezradna , bo brak efektow . Czy wrzody zoladka lub refluks moga utrudniac schudniecie? Prosze o informacje co powinnam zrobic zeby schudnac. Dziekuje

Dzień dobry :)

Problemy z pozbyciem się nadmiaru kilogramów mogą wynikać z problemów zdrowotnych. Na początek proszę wykonać badania w kierunku niedoczynności tarczycy (TSH, fT3, fT4, anty-TG, anty-TPO) oraz krzywą cukrową i insulinową.

Z tego, co zrozumiałam dość często zmienia Pani sposób żywienia, stosuje różne diety. Takie zachowanie może w pewnym momencie doprowadzić do rozregulowania metabolizmu i problemów w postaci przybierania na wadze, ponieważ organizm próbuje się bronić przez niedoborem składników odżywczych i odkłada je "na później" w postaci tkanki tłuszczowej. Należy dokładnie przyjrzeć się Pani obecnemu jadłospisowi i wprowadzić trwałe zmiany nawyków żywieniowych, które pomogą w osiągnięciu upragnionego celu. Warto również wykonać badanie o nazwie Analiza Składu Ciała i na jego podstawie oceniać rezultaty, ponieważ ocena proporcji poszczególnych tkanek w organizmie (głównie tkanki tłuszczowej i mięśniowej) jest bardziej miarodajna niż skupianie się na samej wadze. W tym celu zachęcam do wizyty u dietetyka.

Zachęcam do kontaktu i podjęcia współpracy :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam serdecznie,

po pierwsze nie powinna Pani stosować diet typu lniana, po drugie należy wykonać podstawowe badania oraz sprawdzić cukier i tarczycę TSH, FT3 i FT4. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w początku należałoby bliżej przyjrzeć sie Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk